Shelter Booking
Shelterplads i Svenstrup Bypark. Lejrplads med 2 shelters. Der er plads til 3 personer i hver shelter. På Lejrpladsen er der udover de 2 shelters en bålplads og en bålhytte. Der er ved Svenstrup Klubhus, ved indgangen til byparken, adgang til drikkevand og et toilet. Koden til toilettet fremsendes ved booking. Der er gratis parkering ved byparken, og lejrpladsen er placeres i bunden af parken.
Det er ikke tilladt at sætte telt i byparken. I Svenstrup Bypark er der flere faciliteter som legeplads, boldbane, petanquebane, pannabane, basketball og bordebænke sæt.
Tip: Der er flere smukke vandreruter i området. F.eks. Frijsenborg – Granslev Ådal på cirka 6,5km. Søbygård Sø rundt på cirka 5,3km.
Ansvar
Lejeren er personlig ansvarlig for Shelteres. Eventuelle ødelæggelser skal erstattes til anskaffelsespris – ligesom udbedringer foretages af håndværkere og betales i henhold til regning.
Priser
Pris pr. person for en nat 50 kr.
Tillæg ved booking af begge shelters for under 4 personer: 50 kr.
Rengøring
Bålplads, shelters og toiletter afleveres ryddede og affald skal fjernes.
Hvis ovenstående ikke er gjort tilfredsstillende opkræves der for ekstra rengøring/oprydning